LG OLED48C5PUA | 48" 4K OLED Television - 120Hz - C5 Series - Processor IA a9 4K Gen8 - Black
SKU: OLED48C5PUA
- 4K OLED screen with self-illuminating pixels for perfect blacks.
- a9 AI Gen8 processor with intelligent 4K upscaling.
- 120Hz refresh rate (up to 144Hz VRR).
- Intuitive, responsive webOS 25 system.
Features
Brand LG
Product series C5
Ethernet 1 entry
Features Compatible with USB cameras and room-to-room sharing
VESA Standard 300 x 200
Image
Image processor a9 AI Processor 4K Gen8
Screen size 48"
Standard refresh rate 120Hz (up to 144Hz)
Other
Packaging weight 21.2 kg (46.7 lbs)
Package dimensions 1418 x 745 x 172
HDMI 2.1 4K Yes
Multiple view Yes
Remote control Magic remote control
Wi-Fi Yes (Wi-Fi 5)
Audio output 40W