Samsung QN85LST9CAFXZC | 85" QLED outdoor TV The Terrace - Direct sunlight - Weatherproof - 4K Ultra HD
SKU: QN85LST9CAFXZC
Samsung The Terrace | 85" TV - QLED - 120Hz 4K - 4K Neural Quantum Processor - HDR 10+ - Ultra-bright picture quality - 100% Color Volume Quantum Dot - 4K AI Upscaling - Direct sun protection - Weatherproof with IP56 - Anti-glare - Mobile mirroring - Multiple view - Integrated Smart TV - Bixby, integrated Alexa and Google Assistant - Bluetooth - Wi-Fi - IP56 OneRemote remote control - Black
Features
Brand Samsung
Product series LS
Image format 4K
Ethernet Yes
Internet access Yes
Wireless Network Yes
Video signal standard Quantum 4K Processor
Streaming Service Samsung Smart TV Tizen
Input voltage AC110-120V 50/60Hz
Interactive features Alexa/Google Assistant
Range LS
Image
Maximum resolution 3840 x 2160
Screen size 85"
Audio
Compatible with virtual assistant Bixby,Alexa,Google Assistant
RMS output power 40 W