LG 86NANO80AUA | 86" Television LED 4K - UHD - NANO80A Series - 60Hz - Processor IA a7 4K Gen8 - Black
SKU: 86NANO80AUA
- NanoCell technology for pure, precise colors.
- a7 AI Gen8 processor with intelligent 4K upscaling.
- HDR10 and HLG compatible for enhanced contrast.
- 10 image modes to suit different content.
- Game Dashboard with features for gamers.
- Simple, intuitive webOS 25 interface.
- Elegant design that blends in with any interior.
Features
Brand LG
Product series NANO80A
Bluetooth BT 5.3
Loudspeaker 2.0 channels
VESA Standard 600 x 400
Image
Image processor a7 AI Processor Gen8
Display resolution 3840 x 2160
Screen size 86"
Standard refresh rate 60 Hz native
Audio
Output power 20 W