LG OLED77B2PUA | 77" OLED evo 4K Smart TV - B2 Series - HDR Cinema - IA a7 Gen5 4K Processor - With IA ThinQ - Black
SKU: OLED77B2PUA
Original price
B2 Series Smart TV
77" - OLED evo - 4K - 120Hz refresh rate - IA a7 Gen5 4K processor - OLED self-illuminated pixels - HDR Cinema - Optimal streaming - IA Pro sound - Dolby Atmos - Bluetooth sound sync - Video game optimizer - Ultimate gaming (4K @ 120Hz) - 4 x HDMI 2.1 - Bluetooth - Built-in Google Assistant - Built-in Amazon Alexa - IA ThinQ and webOS 22 - Magic remote control
Features
Brand LG
Screen type OLED 4K
Bluetooth 5.0
Ethernet One entrance (rear)
Loudspeaker 2 channels
VESA Standard 400 x 200
Year 2022
Image
Image processor 5th generation 4K a7 processor
Display resolution 3840 x 2160
Screen size 77"
Standard refresh rate 120 Hz
Audio
Output power 10 W + 10 W
Information Technology
Operating system webOS 22
Consumer
Standby power consumption in watts <0.5W
Dimensions
Weight without support 26.7 kg / 58.9 lb
Other
Packaging weight 43 kg / 94.8 lb
Dimensions with stand 1722 x 1044 x 269 mm / 67.8 x 41.1 x 10.6 in.
FreeSync Yes
Package dimensions 1880 x 1130 x 284 mm / 74 x 44.5 x 11.2 in.
HDMI Input 2 (rear)/2 (side)
Weight with support 30 kg / 66.1 lb
HDMI-CEC Yes
Digital audio output Yes (rear)
HDMI eARC eARC (HDMI3)
RS-232C 1
Dimensions without stand 1722 x 993 x 56 mm / 67.8 x 39.1 x 2.2 in.