Sony KD32W830K | 32" Smart TV - LCD - LED - W830K Series - HD - HDR - Google TV - Black
SKU: KD32W830K
Smart TV W830K series
32" - LED - HD - 60hz native - HDR10 - X-Reality Pro - Live Colour Technology - Motionflow XR 240 (60 Hz native) - Automatic HDR mode - High dynamic range - Bluetooth connectivity - Clear Phase - Google TV - Chromecast integrated - Google Assistant - Works with Alexa and OK Google - X-Protection Pro - Standard remote control
Features
Brand Sony
Bluetooth 5.0
Ethernet Yes
Year 2022
Image
Screen size 32"
Audio
Output power 10 + 10 W
Information Technology
Operating system Android TV
Inputs / outputs
USB 2
Consumer
Standby power consumption in watts <0.5W
Other
HDMI Input 3
HDR (high dynamic range) Yes (HDR10, HLG)
Digital audio output 1
Color enhancement Live Colour Technology
Contrast improvement Dynamic contrast improvement
Motion amplifier (HZ Native) Motionflow XR 240 (60 Hz native)